Polikarbonat Kullanım Alanları

polikarbonat

polikarbonat

Hayatımızda pek çok kullanım yeri olan ürünlerden biri polikarbonatlardır. Günümüzde pek çok insan araba sahibidir. Araba kullanımın artmasıyla birlikte otoparklarda dolayısıyla artış göstermiştir. Açık otoparklarda araçlar dış etkilerden etkilenmektedir. Özellikle sıcak tatil yerlerinde güneşin araçları nasıl etkilediği bellidir. Sadece araçlar için değil bisikletler içinde aynı maddeler geçerlidir. Hava şartlarından araçların veya bisikletlerin, olumsuz etkilenmesini indirgemek için polikarbonat uygulamalı otoparklar çoğalmaktadır.

Seracılıkta kullanım alanlarının başında gelmektedir. Sera kullanıcısına avantajları çoktur. Hem cama göre şekil verimi kolaydır hem de cama göre daha dayanıklıdır. Bunlar göz önüne alındığında cam yerine daha çok tercih edilir. Sera kullanıcısının korkusu olan UV ışınlarına karşı koruma sistemi ile bu ışınlardan ürünleri uzak tutmaktadır.

Reklam panolarında kullanımı ile dikkat çeken polikarbonat levhalar inşaat sektörünün de vazgeçilmezleri arasındadır. Tercih sebeplerinden biri uygun fiyatlı oluşudur. Bir de mimari tasarım olarak kolay şekil alması da önemini artırmaktadır. Özellikle belirtilmelidir ki; sağlamlığı ve dayanıklılığı en önemli avantajıdır.

Ses yalıtımı sayesinde üst geçitlerde de kullanılmaktadır.

Kulübe yapımına dikkat çekmek gerekirse; otobüs duraklarını bu konuya örnek gösterebiliriz. İnsanların hava şartlarında otobüs beklerken yaşayacakları sorunları yok etmek için polikarbonat kullanılmış duraklar üretilmiştir. Hem esnekliği hem dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanımı hedeflenmiştir.

Yine bir diğer konu spor sahalarıdır. Yedek oyuncuların bekleme alanı olarak polikarbonatlı ürünler uygulanmıştır. Aynı zamanda kapalı statlarda da uygulanması mümkündür.

Polikarbonat Fiyatları çok daha uygun olduğundan alternatif ürünlerine göre tercih sırasında en öndedir.

Reklamlar

Polikarbonat Kullanım Alanları” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s