Günümüzün modern malzemesi polikarbonat!

Termoplastiklerin bir grubu olarak varsayılan Polikarbonat işleme ve şekil verme konusunda büyük avantajlara sahiptir. Hafif bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra kırıldığı zaman cam gibi dağılma ve risk oluşturma durumu yoktur. Güneş ışınlarını da geçirebildiği için günümüzde daha çok camların yerine kullanılmaktadır. Ayrıca modern yapılarda estetik bir görünüm elde etmek içinde genelde polikarbonat malzemeler tercih ediliyor.
Polikarbonat Malzemelerin Kullanım Alanları
Polikarbonat malzemelerin çok geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Özellikle de modern yapıların gözdesi konumunda. Ancak sadece modern yapılarda kullanılmıyor. Günümüzde hemen her alanda polikarbonat malzemeleri görmeniz mümkün. Örneğin, seralar, alışveriş merkezleri, inşaat sektörü, araba farları, gözlük camları, duraklar, reklam panoları bunlardan sadece birkaçı. Bunlardan farklı olarak da daha onlarca kullanım alanı bulunmaktadır.
Polikarbonat malzemelerin asıl üretim amacı güneş ışığından daha fazla yararlanmaktır. Işığı geçiren yapısı sayesinde enerji tüketimi minimuma indirilmekte ve güneş ışığından tam verim alınmaktadır. Bu da toplam enerji tüketim maliyetini düşürmektedir. Bu nedenle de özellikle inşaat sektöründe çatılarda çok fazla kullanılmaktadır.
Polikarbonat malzemeler aynı zamanda ısı yalıtımı amacıyla da çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Camlara göre daha az ısı kaybı sağlaması sayesinde sadece ısı yalıtımı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ısı maliyetlerini de düşürmektedir. Fiyatının da camlara göre çok daha az olması nedeniyle polikarbonat malzemeler artık hemen her türlü yapıda kullanılmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s